ocena: 0+x

Drogi Ty,

Te wszystkie obiekty! Nie chcę ich już! Nie wiem, jak wiele lat życia zmarnowałem na ich gromadzeniu. W tej chwili porzucam je wszystkie. Jestem teraz na nie wszystkie za stary. Pozostaje mi zaledwie kilka tygodni życia.

Witaj. Jestem jedyną osobą, która kiedykolwiek wszystkie je zgromadziła. A przynajmniej wydaje mi się, że nikt poza mną tego nie dokonał.

Tak, to prawda. Wszystkie 2538 z nich. Wyzwij mnie od szaleńców, jeśli chcesz. Jestem szalony. Zebrałem każdy z obiektów; obiecano mi wielkie rzeczy po ich zjednoczeniu. Może zyskam moce! Może świat stanie się moją własnością! Tak naiwnie wtedy myślałem. Te obiekty nie mają sensu. Znam sekret strażników. Wiem, po co strzegą obiektów. Jakie jednak ma to znaczenie? Nawet gdybym powiedział ci o nich wszystko, nie zrozumiałbyś. A więc idź i szukaj na własną rękę, jeśli musisz. Jeżeli chcesz odpowiedzi, to ją poznaj. Wiem, czego poszukujesz. Wiedz jednak, że gdy wszystkie je zjednoczysz, twoje zadanie dobiegnie końca. To wszystko. A zatem czyń to, jeśli musisz. Niech na twej twarzy pojawi się taki sam uśmiech, jaki zajaśniał na moje tyle lat temu. Pozwól jednak, że udzielę ci małej rady. Nie przejmuj się zbytnio samymi obiektami; nie są one tak ważne, jak ci się wydaje.

Ja