ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego lokalnego banku. Weź ze sobą fotografię kogoś, kogo prawdziwie kochasz. Musisz tę osobę bardzo kochać, albowiem w przeciwnym razie ci się nie uda. Poproś osobę cię przyjmującą o widzenie z tym, który zwie się „strażnikiem waluty”. Poproszą cię o gotówkę lub kartę. Odpowiedz, że wybierasz gotówkę. Jeśli chcesz się wycofać, wybierz kartę, lecz wiedz, iż wówczas przeżyjesz resztę swojego życia z wielkimi długami.

Jeżeli osoba tamta wyciągnie do ciebie rękę, złap ją. Zostaniesz zaprowadzony do skarbca. Jeśli jednak nie wyciągnie ręki, cóż… to po prostu koniec. W skarbcu ujrzysz wszelkiego rodzaju waluty, które kiedykolwiek istniały lub zaistnieją.

Odczujesz wielką żądzę wzięcia tamtych pieniędzy. Oprzyj się jej jednak, albowiem w przeciwnym razie pieniądze znikną, a ty zostaniesz pozostawiony w skarbcu, gdzie zgnijesz. Jeżeli zdołasz oprzyć się żądzy, powita cię mężczyzna w czarnym garniturze biznesowym. Będzie się szeroko uśmiechał, a ty spostrzeżesz, że każdy z jego zębów wykonany został z innego cennego metalu.

Możesz zadać jedno pytanie: „Ile jestem wart?”. Mężczyzna niezwykle szczegółowo opisze, z czego zbudowana jest dusza i ile życie każdego człowieka jest warte. Musisz wtedy okazać mu fotografię, którą przyniosłeś w ofierze. Mężczyzna zabierze duszę twojej ukochanej osoby i umrze ona, nim byś się z nią spotkał.

Będziesz musiał pokłonić się z szacunkiem. Nie prostuj pleców, albowiem spojrzenie w tamtym momencie na tamtego mężczyznę byłoby równoznaczne z samobójstwem. Odczujesz, jak wkłada on coś do twojej kieszeni. Nie prostując się, odejdź w taki sposób, w jaki tam doszedłeś.

Jeśli drzwi będą zamknięte, to znaczy, że jesteś stracony. Jeżeli natomiast będą otwarte, będziesz mógł stamtąd odejść. Zajrzyj do swojej kieszeni i wyjmij monetę. Będzie ona wyglądała jak najbardziej pospolita moneta w kraju, w którym obecnie rezydujesz.

Tamta moneta stanowi jeden z obiektów Legiona. Odtąd nie będziesz musiał niczego kupować, albowiem wszystko będzie dla ciebie darmowe. Postaraj się nie zgubić jej pośród normalnych pieniędzy.