ocena: +1+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego zakładu zdrowia psychicznego. Po podejściu do biurka recepcjonisty powiedz, że chcesz odwiedzić kogoś, kto zwie się: „strażnikiem końca”. Jeżeli po twarzy pracownika przebiegnie dziecięcy wyraz przerażenia, zostaniesz zabrany do pewnego pokoju w budynku, w głęboko ukrytej jego sekcji. Będziesz słyszał jedynie niosące się korytarzami echo rozmowy kogoś z samym sobą. Nie będziesz rozumiał tamtego języka, ale twoja dusza będzie odczuwała niewyobrażalny strach.

Jeżeli rozmowa w dowolnym momencie dobiegnie końca, ZATRZYMAJ SIĘ i SZYBKO oraz głośno powiedz: „Tylko tędy przechodzę. Chcę porozmawiać”. Jeżeli nadal odpowiadać będzie ci tylko cisza, uciekaj. Nie zatrzymuj się za żadną cenę. Nie kieruj się do domu. Nie spędzaj nocy w żadnym pensjonacie. Po prostu przemieszczaj się, aż twoje ciało padnie ze zmęczenia. Rankiem dowiesz się, czy ucieczka ci się powiodła.

Jeżeli po twoich słowach echo głosu powróci do korytarza, kontynuuj wędrówkę. Po osiągnięciu pokoju na końcu ujrzysz bezokienne wnętrze z kimś stojącym w rogu, mówiącym nieznanym językiem i coś kołyszącym. Osoba tamta odpowie na wyłącznie jedno pytanie: „Co się stanie, gdy zostaną zjednoczone?”.

Po spojrzeniu tamtej osobie w twoje oczy usłyszysz przerażająco szczegółową odpowiedź. Wielu traci rozum w tamtym pokoju; niektórzy znikają zaraz po wizycie, a paru odbiera sobie życie. Większość czyni jednak najgorsze — patrzy bowiem na obiekt w rękach tamtej osoby. Też będziesz tego chciał. Uważaj jednak, albowiem jeśli to uczynisz, twoja śmierć wiązać będzie się z okrucieństwem i nieubłaganą zgrozą.

W tamtym pokoju, w rękach tamtej osoby znajdować będzie się twoja śmierć.

Będzie to obiekt 1. z 538. Nigdy, przenigdy nie mogą się zjednoczyć.