ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego szpitala i poproś o zaprowadzenie do tego, który zwie się: „strażnikiem nienawiści”. Recepcjonista mocno uściśnie ci dłoń, patrząc ci prosto w oczy i powie: „Długo ci to zajęło”. Następnie wręczy ci klucz do sali 532 i powie, byś poszedł lewym korytarzem.

Idąc tamtą drogą, będziesz słyszał nienaturalny rechot. Jeżeli dobiegnie końca, krzyknij: „Nie boję się ciebie!”. Jeśli odgłos nie powróci, uciekaj tak szybko, jak tylko umiesz. Jeżeli jednak rechot znów zacznie rozbrzmiewać, kontynuuj wędrówkę. Zatrzymaj się przed salą 532. Drzwi będą odrapane, pokiereszowane i w różnych stopniu przypalone.

Będzie się w nich znajdował niewielki, o dziwo znajdujący się w znakomitym stanie, szklany panel. Przejrzyj przez niego. Jeżeli stoi za nim ktoś plecami do ciebie, uciekaj najciszej, jak tylko jesteś w stanie. Jeśli jednak pomieszczenie jest puste, otwórz drzwi i przez nie przejdź. Przez jedyne okno sali przedostawać będzie się czerwone światło. Jeżeli wyjrzysz przez tamto okno, twoje oczy wkrótce eksplodują, a jedynym odgłosem, jaki będziesz wydawał przez całą wieczność, będą twoje krzyki. Sala jest niewielka, ściany pokryte są krwią, a pośrodku siedzi okryta peleryną niewielka osoba. Zareaguje ona na tylko jedno pytanie: „Dlaczego nienawidzą?”. Peleryna wystrzeli w powietrze, ukazując groteskowo odrażającą istotę. Odpowie ci ona na zadane pytanie z przerażającą szczegółowością. Kiedy skończy, opadnie, jak gdyby z jej ramion zabrano wielki ciężar, po czym podpełznie do kąta. Zaczną cię dochodzić dziwne, nienaturalne wrzaski zza drzwi. Będą się zbliżały, a twoją jedyną nadzieją pozostanie opatulenie się peleryną i wyrzucenie się przez czerwone okno. Jeżeli nie byłeś śledzony, obudzisz się następnego dnia na błoniach szpitala, przytulnie okryty peleryną.

Tamta peleryna to obiekt 23. z 538. Ukryje cię ona przed ich nienawiścią.