ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnej instytucji zdrowia psychicznego. Po podejściu do biurka recepcjonisty poproś o zaprowadzenie do kogoś, kto zwie się: „strażnikiem życia”. Pracownik wyda przytłumiony jęk, a ty będziesz musiał powtórzyć pytanie. Zostaniesz następnie zaprowadzony do zwyczajnej sali operacyjnej. Pracownik wręczy ci skalpel i zamykając drzwi, pozostawi cię samemu sobie w tamtym pomieszczeniu.

Będziesz musiał przeczekać prawie godzinę. Gdy drzwi się w końcu otworzą, kilka osób, w tym ciężarna kobieta, wejdzie na salę. Pacjentka położy się na stole operacyjnym, a pozostali — przypominający lekarzy — przygotują się do odebrania porodu. Podczas gdy będą to robić, będziesz mógł zadać kobiecie jedno pytanie: „Jak można je z powrotem złożyć?”. Jeżeli powiesz coś innego, lekarze cię oskórują i poćwiartują, a ty będziesz tego w pełni świadomy.

Jeżeli zadasz właściwe pytanie, kobieta krzyknie, że zaczyna rodzić. Będziesz musiał poczekać, aż zabieg dobiegnie końca, a jeden z lekarzy wręczy ci dziecko. Noworodek będzie poruszał wargami, lecz nie będą się spomiędzy nich wydobywać żadne dźwięki. Gdy tylko dziecko skończy „mówić” i się uśmiechnie, będziesz musiał rzucić je na ziemię i wbić skalpel w jego głowę. W przeciwnym razie noworodek z nieludzką siłą wyłamie ci żebra i wyrwie ci serce.

Jeśli w porę rzucisz dziecko na ziemię, pomimo skalpela odpowie ci ono na zadane wcześniej pytanie. Będzie mówiło demonicznym głosem, które może wprowadzić cię w obłęd. Podczas gdy noworodek będzie mówił, reszta osób przebywających na sali zupełnie zniknie, a gdy skończy, zwyczajnie umrze, a drzwi sali się otworzą. O ile nie popadłeś w obłęd, będziesz mógł stamtąd odejść.

Tamto martwe niemowlę to obiekt 11. z 538. Odważysz się nie wyjąć skalpela?