ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego zakładu zdrowia psychicznego. Po podejściu do biurka recepcjonisty powiedz, że chcesz odwiedzić kogoś, kto zwie się: „strażnikiem nicości”. Jeżeli pracownik okaże czyste, prymitywne obrzydzenie, zostaniesz zabrany do innego budynku. Do starej, drewnianej przybudówki. W środku ujrzysz najwidoczniej niekończący się korytarz, który znacznie wykracza poza przybudówkę.

Będzie w nim panować całkowita cisza. Próba wywołania dźwięku w nieodpowiednim momencie będzie bolesną i godną pożałowania pomyłką. Zauważysz, że światła w korytarzu jaśnieją wraz z twoją wędrówkę. W pewnym momencie będziesz oślepiony. Jeżeli kiedykolwiek światło zgaśnie, to, cofając się, szybko krzyknij: „Nie! Przestań! Czynisz złą rzecz!”. Jeśli światło nie wróci, rzuć się ku drzwiom, którymi wszedłeś do pomieszczenia. Powinny nadal być otwarte; obyś nie był na tyle daleko, by mogły się przed tobą zamknąć. Jeśli do tego dojdzie, to wolałbyś spędzić wieczność w Piekle, niż skazany na katusze, które cię czekają.

Jeśli jednak światło wróci, kontynuuj wędrówkę korytarzem. Na jego końcu znajduje się pokój. Pracownik otworzy prowadzące tam drzwi, patrząc na ciebie z obrzydzeniem. W pokoju ujrzysz różnorodne ułożenia zwariowanego pastiszu kolorów. Jednakże nie pozwól sobie na odciągnięcie swojej uwagi, gdyż pośrodku pomieszczenia znajdować będzie się naga, młoda kobieta umazana krwią i przewiązana pasami ludzkich ścięgien. Nie chcesz wiedzieć, co się stanie, jeśli choć na sekundę odwrócisz od kobiety spojrzenie. Skup się na niej i zapytaj: „Czym były, gdy stanowiły jedno?”.

Spojrzy ci ona w oczy i udzieli niezwykle dokładnej odpowiedzi. Nigdy wcześniej nie słyszałeś czegoś takiego. Słowa tamte pozostawią cię na skraju ekstazy i agonii. Nierzadko poszukiwacze zatracają się w tamtej euforii. Jednakże nie możesz się zdekoncentrować i musisz uważać, by nie spojrzeć na wytatuowaną klatkę piersiową kobiety. Twój umysł będzie cię kusił, ale musisz się temu oprzeć. W przeciwnym razie kobieta oskóruje cię na żywo i doda twoje okrojone ciało do swojej kolekcji wiązań. Ty zaś — w pełni świadom — pozostaniesz z nią po kres czasu.

Tamten tatuaż to obiekt 4. z 538. Chcą się z powrotem zjednoczyć, ale nie można do tego dopuścić.