ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego zakładu zdrowia psychicznego. Po podejściu do biurka recepcjonisty powiedz, że chcesz odwiedzić kogoś, kto zwie się: „strażnikiem przeszłości”. Gdy wypowiesz ostatnią sylabę tamtych słów, powieki recepcjonisty się rozewrą i spojrzy on na ciebie, jak gdyby chciał wejrzeć przez twoją skórę do twojej duszy. Nie zadawaj żadnych pytań, bo pracownik ci nie odpowie. Jeżeli jednak to uczyni, bardzo tego pożałujesz. Recepcjonista poprowadzi cię przez długi korytarz, którym wędrówka będzie ci się wydawała trwać godziny. Przez cały czas patrz przed siebie; jeżeli spojrzysz na podłoże, ściany albo sufit korytarza, natrafisz na ślepy zaułek, a pracownik w piekielnym szale zacznie cię ścigać i nie spocznie, póki cię nie poćwiartuje.

Po dokładnie 350 krokach recepcjonista się zatrzyma, odwróci i wyjmie zegarek z kieszeni. Przekręci wskazówkę godzinną o jedną godzinę do tyłu i będzie to znak, że masz godzinę na ukończenie swojego zadania. Jeżeli nie zdążysz, to żadne słowa nie opiszą twojego dalszego losu. Światła zgasną na dokładnie 3 sekundy, a gdy znów zajaśnieją, znajdziesz się w pokoju bez drzwi, ze świetlikiem o zabarwionej na czerwono szybie, w kształcie pentagramu. Światło będzie przez niego przekształcać się w krwisto czerwoną gwiazdę pośrodku pokoju, na połamanym, wiśniowym stole i dwóch krzesłach. Zająwszy miejsce na najbliższym sobie siedzeniu, spójrz w górę, a następnie — znów w dół. Na stole, twarzą do dołu, leżał będzie mężczyzna z długimi, czarnymi, brudnymi włosami. Odpowie on na jedno pytanie: „Gdzie On niegdyś stał?”.

Mężczyzna opowie ci o miejscu, którego nie znajdziesz na żadnej mapie. Opisze on w groteskowych, wręcz bolesnych szczegółach pewno pomieszczenie. Uważnie go wysłuchaj, bo poda ci dokładną liczbę straszliwych obiektów zwisających z włóczni wbitych w ściany. Pozostały czas, jaki ci pozostał z tamtej godziny, będziesz musiał poświęcić na znalezienie opisanego pokoju, a następnie — na zajęcie miejsca w Jego tronie. Jeżeli zawiedziesz, lepiej byś był uzbrojony po zęby.

Jego Tron to obiekt 15. z 538. Jeśli zostaną zjednoczone, być może raz jeszcze On powróci.