ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego zakładu zdrowia psychicznego. Gdy podejdziesz do biurka recepcjonisty, poproś o zaprowadzenie do tego, który zwie się: „strażnikiem szału”. Pracownik będzie wydawał się nieśmiały, pokazując ci drzwi. Gdy następnie odejdzie, będziesz mógł przez nie przejść. Ujrzysz klatkę schodową sięgającą ciemnej głębi. Schodząc, będziesz słyszał krzyki z nieznanego źródła.

Jeżeli w którymkolwiek momencie krzyki dobiegną końca, krzyknij do ciemności: „Wróćcie do swoich spraw! Nie chcę was niepokoić!”. Jeśli krzyki nie wrócą, to nic nie będziesz mógł zrobić, albowiem umrzesz, nim zdasz sobie sprawę z tego, co się dzieje. Jeżeli krzyki ponownie rozbrzmią, możesz kontynuować wędrówkę.

Ujrzysz w końcu światło przedostające się przez szczeliny w drzwiach. Przejdź przez nie, a znajdziesz się w miejscu przypominającym średniowieczny loch. Zamiast lamp, widział będziesz wydrążone czaszki, w których palić będą się świece. Ściany wyściełać będą szkielety. Przed rozpalonym paleniskiem stał będzie drewniany stolik, a na nim znajdować będzie się odcięta głowa czteroletniej dziewczynki, patrząca przed siebie nieobecnymi oczyma.

Podejdź do stolika i spójrz głowie w oczy. Wyraźnym, rozkazującym głosem zapytaj: „Kto zapobiegnie ich zjednoczeniu?”. Głowa spojrzy ci w oczy i opowie ci historię pewnego mężczyzny. Całą jego opowieść, począwszy od trudnych narodzin, a skończywszy na tym, co robi w tym właśnie momencie. Jego czyny zostaną opisane w przerażających szczegółach. Jest mordercą niepodobnym do innych i jest równie szalony.

Jeżeli na koniec głowa powie ci: „Teraz słucha naszej rozmowy”, zostaniesz wyciągnięty z pomieszczenia i więcej o tobie nikt już nigdy nie usłyszy. Doświadczysz najbardziej przerażających rzeczy, o jakichkolwiek pomyślano, i nie będzie ci dane umrzeć, dopóki nie przeżyjesz każdej z nich.

Jeśli natomiast powie ci ona: „Teraz jest gdzie indziej”, oznacza to, że jesteś właśnie przez niego poszukiwany. Nie spocznie on, dopóki nie umrzesz, albo obiekty nie ulegną zjednoczeniu. Głowa powie ci, byś ją podniósł. Zrób to, pociągając za jej włosy, po czym spójrz na stolik. Znajdować będzie się na nim igła pokryta skrzepniętą krwią, spermą, ropą i wieloma innymi, niezidentyfikowanymi substancjami.

Tamta igła to obiekt 21. z 538. Łowy się rozpoczęły, a czas ucieka.