ocena: 0+x

W dowolnym mieście dowolnego kraju wejdź do dowolnego szpitala w nocy i powiedz pielęgniarce przełożonej, że chciałbyś widzieć się ze „strażnikiem snu”. Kobieta cię zignoruje i powie, że ma pracę do wykonania. Powtórz pytanie dwukrotnie, bez zająknięcia, a pielęgniarka westchnie ze zmęczenia. Zapyta cię następnie, czy jesteś pewien. Jeżeli powiesz, że nie, obudzisz się następnego dnia w pełni wypoczęty i wolny od wszelkich zobowiązań. Jeśli jednak powiesz, że tak, kobieta zaprowadzi cię do pustej sali i powie ci, byś spał.

Gdy się obudzisz, znajdował będziesz się na kamiennym stole, na początku korytarza. Wraz z wędrówką tamtym miejscem, będziesz się czuł coraz ospalszy, ale musisz się oprzeć chęci zaśnięcia tam, ponieważ w przeciwnym razie zaśniesz już na zawsze. Jeżeli dotrzesz do końca korytarza, ujrzysz drzwi. Otwórz je, by spotkać się ze strażnikiem snu.

Ujrzysz starszego, pełnego mądrości mężczyznę spokojnie śpiącego. Krocz łagodnie, albowiem nie lubi on, gdy się mu przeszkadza. Nie patrz pod jego łoże, ponieważ kryje się tam śmierć, która zaciągnie cię na wieczne tortury. Po cichu zbliż się do łoża i szepcz do ucha mężczyzny: „Dlaczego nigdy nie spoczywają?”, aż się nie obudzi. Gdy do tego dojdzie, opowie ci on, w jaki sposób obarczyli go swoją potrzebą odpoczynku, a następnie zaprosi cię, byś obok niego usiadł. Zrób to, albowiem w przeciwnym razie przeniesie on ich potrzebę odpoczynku na ciebie i nigdy już nie będziesz w pełni przebudzony.

Po chwili siedzenia z tobą mężczyzna wyjmie ze swojej koszuli nocnej niewielki kryształ, w którym znajdowało będzie cię światło. Następnie pchnie go mocno w twoją klatkę piersiową. Jeśli będziesz w stanie wytrzymać ból, mężczyzna wkrótce znów zaśnie. Jeżeli jednak krzykniesz, zastąpisz go w jego sennej torturze. Wróć do kamiennego stołu i połóż się na nim do snu. Obudzisz się na zewnątrz szpitala.

Tamten kryształ to obiekt 27. z 538. Nie musisz już spać. Módl się o to, by twe koszmary nadal musiały.